Wij stellen ING juridisch aansprakelijk voor het medeveroorzaken van gevaarlijke klimaatverandering. Dat staat in een officiële brief die op vrijdag 19 januari door een koerier is overhandigd bij het hoofdkantoor van ING.
De brief bevat onze eisen, op welk recht we ons beroepen en de onderbouwing. Download de brief onderaan de pagina.
Wij eisen dat ING zijn totale uitstoot halveert en de samenwerking stopt met vervuilende bedrijven die onze toekomst in gevaar blijven brengen (zoals olie- en gasbedrijven). Daarom kondigden wij op vrijdag 19 januari een Klimaatzaak aan tegen ING. Wil je meer weten?
Foto bovenin: uitklapbord met het logo van ING erop.
Shell wil boren naar gas onder de Waddenzee, bij het Friese Ternaard. En niet alleen daar, wereldwijd heeft het bedrijf nog 700 nieuwe olie- en gasvelden in zijn bezit. Voor het klimaat is elk nieuw veld er 1 te veel. Laat de Wadden niet zakken. Steun onze nieuwe rechtszaak tegen Shell. Teken nu!