Op hun Youtube-kanaal ROUTE 12 gaan Sabine en Yasmin wekelijks challenges aan om aandacht te vragen voor het milieu. Deze week daagde Milieudefensie ze uit om de luchtvervuiling in Amsterdam aan te pakken. Dus gingen ze op pad om mensen over te halen de taxi te laten staan en een ritje te nemen in hun fietstaxi! π²π²π²
Je verwacht het niet, maar de Nederlandse lucht is behoorlijk ongezond. In de lucht die we inademen zitten giftige stoffen. Elk jaar overlijden hierdoor duizenden mensen. Tienduizenden mensen lijden aan ernstige, chronische ziekten. En ondertussen doet de overheid hier veel te weinig aan. Sterker nog, het tegenovergestelde is het geval. De overheid investeert miljarden in nieuwe wegen, blijft de maximumsnelheid verhogen en weigert sjoemeldiesels aan te pakken. Daarom sleepten we samen met veel bezorgde Nederlanders en dankzij honderden crowdfunders de Staat voor de rechter.
Vind jij ook dat de overheid meer ruimte moet geven aan duurzaam vervoer zoals fietsen, wandelen en schoon openbaar vervoer? En minder ruimte aan vervuilend vervoer?
Wij starten een nieuwe Klimaatzaak tegen Shell. We willen dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden. Want voor het klimaat is elk nieuw veld er 1 te veel. En jij kan meedoen. Laat zien dat ook jij onze nieuwe rechtszaak steunt en word supporter.