De wereld ligt niet op koers om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graden. Wat kan Nederland doen? De Nederlandse regering kan bedrijven verplichten hun uitstoot te verminderen en ook internationaal daarvoor pleiten. Bijvoorbeeld tijdens de klimaattop van de Verenigde Naties in november 2025 in Belém, Brazilië.
Samen met andere organisaties heeft Milieudefensie de belangrijkste prioriteiten op een rij gezet in het rapport Priorities for climate justice at Climate Conference of Parties 30.
Wat Milieudefensie betreft gaat het vooral om:
Vanuit de coalitie zijn dit de 5 prioriteiten:
Meer lezen?
Een cadeautje van miljarden euro's. Dat krijgt Tata binnenkort van de overheid, van óns belastinggeld. Ze krijgen het geld voor verduurzaming. Terwijl Tata gewoon doorgaat met vervuilen. Weggegooid geld dus. Dat laten we toch niet gebeuren?