De Europese Unie werkt momenteel aan 5 nieuwe vrijhandelsverdragen. Als deze verdragen ongewijzigd worden aangenomen, worden boeren en werknemers verder onder druk gezet. Ook neemt dan het wereldwijde dierenleed toe, groeit de onzekerheid over voedselveiligheid en neemt vervuiling, ontbossing en opwarming van de aarde toe.
Dit is een manifest van Agractie Nederland, Dutch Dairymen Board, Nederlandse Akkerbouw Vakbond, Nederlandse Melkveehouders Vakbond, Nederlandse Vakbond Pluimveehouders, Vereniging voor Biologische Dynamische Landbouw en Voeding, FNV, Platform Aarde Boer Consument, Milieudefensie en meer dan 25 andere organisaties.
Shell wil boren naar gas onder de Waddenzee, bij het Friese Ternaard. En niet alleen daar, wereldwijd heeft het bedrijf nog 700 nieuwe olie- en gasvelden in zijn bezit. Voor het klimaat is elk nieuw veld er 1 te veel. Laat de Wadden niet zakken. Steun onze nieuwe rechtszaak tegen Shell. Teken nu!