Het is hoog tijd dat na Shell álle Nederlandse vervuilende bedrijven verplicht worden om gevaarlijke klimaatverandering te stoppen. Een klimaatplicht in een nieuwe IMVO-wet kan daarvoor zorgen.
Er zijn al 2 processen in gang gezet voor een Nederlandse IMVO-wetgeving. Die zijn erop gericht dat bedrijven mensenrechten en milieu in hun hele keten respecteren. Milieudefensie wil dat klimaat hier expliciet in wordt opgenomen, zodat bedrijven ook verplicht worden om zich aan het Klimaatakkoord van Parijs te houden. Zowel in de nationale wet, als in Europese wetgeving. Hier leggen we uit waarom en hoe een klimaatplicht in IMVO-wetgeving moet worden opgenomen.
De oorlog in het Midden-Oosten laat zien: onze afhankelijkheid van buitenlandse olie en gas maakt ons kwetsbaar. In deze conflicten vallen veel onschuldige slachtoffers en er is enorme schade voor het klimaat. Nederland is te afhankelijk van fossiele brandstoffen uit het buitenland. 24 procent van onze energie komt uit Amerika. Tijd om het anders te doen! Want schone, betaalbare energie uit eigen zonlicht, wind en bodem maakt ons land én ons klimaat veiliger.