De ontvangst van Eurocommissaris Malmström in Amsterdam begon vanochtend vroeg op de gemeentegrens met een nieuw verkeersbord: "Amsterdam. TTIP-free zone". Daarna -omdat alleen genodigden welkom waren op Malmström's discussiebijeenkomst- stonden we buiten de deur klaar om haar in ontvangst te nemen. Helaas, ze wendde zich van ons af en liep door. Binnen maakten de afgevaardigden van de Stop TTIP-beweging duidelijk dat de onderhandelingen wat ons betreft zo snel mogelijk moeten worden beëindigt. Foto's van Marten van Dijl.
's Ochtends vroeg om half zeven regelden we deze verwelkoming bij de gemeentegrens.
Voor de deur van Malmström's discussiebijeenkomst voor genodigden, zaten we klaar voor een goed gesprek over TTIP met Malmström.
We wilden graag dat Malmström ook het gesprek zou aan gaan met gewone mensen.
Met ruim 30 mensen (niet allemaal op de foto) zaten we te wachten op Malmström.
Verslaggevers van radio, tv en geschreven pers waren ook aanwezig.
Daar was Malmström dan eindelijk. Maar ze had geen zin om met activisten te praten. Ze ging snel naar binnen.
De Amsterdamse wethouder Ollongren kwam wel langs en nam dit bord in ontvangst. Raadsleden van de SP en GroenLinks kregen de kleinere uitvoering.
Binnen ging de discussie er fel aan toe. Onze campagneleider Geert Ritsema was één van de genodigden en stelde kritische vragen.
Voor iedereen die de stad inrijdt mag het duidelijk zijn. TTIP komt Amsterdam niet in. Hopelijk blijft het bord nog lang hangen.
Het hof heeft in het hoger beroep van de Klimaatzaak tegen Shell gezegd dat het bedrijf zijn uitstoot moet verminderen. Maar met hoeveel procent? Dat is nog niet duidelijk. Daarom stappen we naar de hoogste rechter. En daarvoor hebben we jouw steun nodig! Doe je mee?