Fotopersbericht: Bloemzaai-actie voor klimaat bij Tweede Kamer

Amsterdam, 10 juni 2020 - Actievoerders van Milieudefensie hebben vanochtend voor de Tweede Kamer in Den Haag 1000 bloempotten ingezaaid met een mix van wilde bloemen. Ze doen dit voorafgaand aan een overleg van de commissie Economische Zaken en Klimaat (EKZ) over de economische herstelpakketten. De potten vormen samen het woord klimaateconomie. De actievoerders willen dat politici kiezen voor een duurzaam, groen herstel van de economie.

Woordvoerder Jorien de Lege van Milieudefensie: “De enige uitweg uit de crisis is een groene. Met duurzaam wonen, duurzaam reizen en duurzaam eten voor iedereen. In de klimaateconomie krijgen mensen eindelijk voorrang op grote vervuilers.”

Handen uit de mouwen

Tijdens de actie kregen commissieleden van EZK tuinhandschoenen en zaaigoed uitgereikt om zelf de eerste zaadjes van de klimaateconomie te planten. Milieudefensie hoopt dat de commissieleden een bloempot meenemen voor hun werkkamer, zodat ze ook na het reces door de bloemen herinnerd worden aan de tienduizenden oproepen voor duurzaam herstel. Milieudefensie gebruikt een biologische mix van wilde bloemen voor deze actie. Na de actie worden alle overgebleven bloempotten weer meegenomen en uitgedeeld aan mensen die het moeilijk hebben in Coronatijd.

Foto’s: https://we.tl/t-ZmG7PS53Tq

Foto's: rechtenvrij mits voorzien van credits: Milieudefensie/Frank van Beek

Volg Jorien de Lege op twitter

Petitie voor eigen, groene energie

De oorlog in het Midden-Oosten laat zien: onze afhankelijkheid van buitenlandse olie en gas maakt ons kwetsbaar. In deze conflicten vallen veel onschuldige slachtoffers en er is enorme schade voor het klimaat. Nederland is te afhankelijk van fossiele brandstoffen uit het buitenland. 24 procent van onze energie komt uit Amerika. Tijd om het anders te doen! Want schone, betaalbare energie uit eigen zonlicht, wind en bodem maakt ons land én ons klimaat veiliger.

Loading...