Dit is onze brief aan Shell

We starten een nieuwe Klimaatzaak tegen Shell. Onze eis: stop met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden. Dat staat in een officiële brief die op dinsdag 13 mei door een koerier is overhandigd bij het hoofdkantoor van Shell in Londen.

Download de brief onderaan de pagina.

Dit zijn onze eisen:

  • Shell moet direct stoppen met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden.
  • Shell moet concrete doelen opgelegd krijgen door de rechter om zijn uitstoot stap voor stap te verminderen tussen 2030 en 2050.

Daarom kondigden wij op dinsdag 13 mei 2025 een nieuwe klimaatzaak aan tegen Shell.

Meer weten?

Foto bovenaan: advocaat Roger Cox, voorzitter Milieudefensie Jong Winnie Oussoren, directeur Donald Pols, hoofdonderzoeker Sjoukje van Oosterhout tijdens de aankondiging van onze nieuwe rechtszaak tegen Shell. Fotograaf: Marieke Wijntjes

Download publicatie
Voorbeeld van de eerste pagina van publicatie 'Dit is onze brief aan Shell'
Brief aan Shell NL (in huisstijl) DPWO.pdf — 307 KB

Petitie voor eigen, groene energie

De oorlog in het Midden-Oosten laat zien: onze afhankelijkheid van buitenlandse olie en gas maakt ons kwetsbaar. In deze conflicten vallen veel onschuldige slachtoffers en er is enorme schade voor het klimaat. Nederland is te afhankelijk van fossiele brandstoffen uit het buitenland. 24 procent van onze energie komt uit Amerika. Tijd om het anders te doen! Want schone, betaalbare energie uit eigen zonlicht, wind en bodem maakt ons land én ons klimaat veiliger.

Loading...