De NAM en Shell willen naar gas boren in de Waddenzee. Maar we zitten midden in de klimaatcrisis dus er is helemaal geen ruimte meer voor nieuwe gasprojecten. Bovendien is het Waddengebied een beschermd natuurgebied met werelderfgoedstatus.
Deze 2 en nog 16 andere redenen om af te zien van de geplande boringen gaven we in onze open brief mee aan de bestuurders van de NAM en Shell. Lees hier de open brief.
Foto bovenaan: aan het kunstwerk Wachten op hoog water, op de dijk in Holwerd, is een spandoek bevestigd met daarop de leus: Shell, in aardgas zit geen toekomst.
De oorlog in het Midden-Oosten laat zien: onze afhankelijkheid van buitenlandse olie en gas maakt ons kwetsbaar. In deze conflicten vallen veel onschuldige slachtoffers en er is enorme schade voor het klimaat. Nederland is te afhankelijk van fossiele brandstoffen uit het buitenland. 24 procent van onze energie komt uit Amerika. Tijd om het anders te doen! Want schone, betaalbare energie uit eigen zonlicht, wind en bodem maakt ons land én ons klimaat veiliger.