No clean up, no justice

In 2011 kwam de UNEP, het milieubureau van de VN, met een vernietigend rapport over het opruimen van de olievervuiling in Ogoniland en de rol van Shell hierin.

Ruim 9 jaar en 30 miljoen euro later, leven Nigerianen nog steeds in de olie-hel van Shell. Veel mensen hebben geen toegang tot schoon drinkwater. Door de olievervuiling zwemmen er nauwelijks vissen meer in de rivieren en zijn akkers zo vervuild dat oogsten gehalveerd zijn. Dit heeft als gevolg dat mensen sterven aan geldgebrek en omdat ze dag-in-dag-uit olie eten, drinken en ademen.

Hoe dit zover heeft kunnen komen lees je in het rapport: No clean up, no justice. Tot stand gekomen in samenwerking met Amnesty, ERA en FoE Europe.

Download publicatie
Voorbeeld van de eerste pagina van publicatie 'No clean up, no justice'
No clean up online.pdf — 2180 KB

Stuur een kaartje naar Shell

Shell maakt plannen om naar olie en gas te boren op meer dan 750 plekken wereldwijd: van de Waddenzee tot Argentinië. Daarmee laat Shell zien het vonnis van de klimaatzaak niet serieus te nemen. Geef tegengas en stuur de bestuursleden van Shell een kaartje.

Loading...