Zet zaterdag 27 augustus maar alvast in je agenda, want dan is het tijd voor de grootste vegan BBQ ooit! Samen komen we in actie in Den Haag voor een Eerlijke Vleesprijs. Met lekker eten, live muziek en allerlei sprekers op het podium. Kom je ook?
De Vegan BBQ is een protestactie van Youth for Climate, Jonge Klimaatbeweging, Studenten voor Morgen, Fridays for Future, Klimaat en Energie Koepel en Jongeren Milieu Actief. Zij vinden, samen met ons en andere milieuorganisaties dat vlees te goedkoop is. Mee eens? En heb je zin in een gratis hamburger van Vivera, Quorn of Beyond Meat? Kom dan zeker met al je vrienden, familie en collega’s langs!
Dierlijke eiwitten zijn een grote veroorzaker van de opwarming van de aarde. Dit komt omdat voor de productie van vlees, zuivel en eieren schadelijke gassen zoals CO2, methaan en lachgas vrijkomen. Toch zijn Nederlanders de afgelopen jaren meer vlees gaan eten. Zelfs tegen het advies in van het voedingscentrum. Daarom zien wij één duidelijke, effectieve en gemakkelijke maatregel die gaat helpen: de verkoopprijs van vlees aanpassen. Wij eisen van de overheid:
Lees ook het volledige manifest dat we op 27 augustus versturen naar de regering. Laat de regering en de media zien dat een eerlijke vleesprijs breed wordt gesteund. Volgens enquêtes steunt een meerderheid van Nederland het - ook een meerderheid van VVD- en CDA-stemmers. Ben je erbij?
Wanneer: zaterdag 27 augustus
Tijd: 13:00 uur tot 16:00 uur
Waar: Laan van Reagan en Gorbatsjov, Den Haag. Op 1 minuut vanaf Den Haag CS! (parkje bij Laan van Reagan en Gorbatsjov)
Meer info over het programma: Youth For Climate NL
De oorlog in het Midden-Oosten laat zien: onze afhankelijkheid van buitenlandse olie en gas maakt ons kwetsbaar. In deze conflicten vallen veel onschuldige slachtoffers en er is enorme schade voor het klimaat. Nederland is te afhankelijk van fossiele brandstoffen uit het buitenland. 24 procent van onze energie komt uit Amerika. Tijd om het anders te doen! Want schone, betaalbare energie uit eigen zonlicht, wind en bodem maakt ons land én ons klimaat veiliger.