Hoger beroep in rechtszaak Milieudefensie en Nigeriaanse boeren vs. Shell opnieuw uitgesteld

De uitspraak in het hoger beroep in de rechtszaak van Milieudefensie en vier Nigeriaanse boeren tegen Shell is opnieuw uitgesteld. De rechtbank heeft de uitspraak verplaatst van dinsdag 27 oktober naar vrijdag 18 december.

Het gerechtshof doet in het hoger beroep uitspraak over onder andere de volgende kwesties:

  • De claim van Shell dat de Nederlandse rechter niet bevoegd zou zijn om te oordelen over de activiteiten van Shell in Nigeria. Als het hof meegaat in de redenering van Shell betekent dat, dat een belangrijk rechtsmiddel - namelijk het procederen tegen de moedermaatschappij in het land van vestiging - ontnomen wordt aan mensen die slachtoffer zijn van schendingen van milieu- en mensenrechten door multinationals in met name ontwikkelingslanden. Met andere woorden: als het hof de Nederlandse rechter onbevoegd verklaart, dan heeft dat niet alleen gevolgen voor de rechtszaak van Milieudefensie en de Nigeriaanse boeren tegen Shell, maar ook voor alle toekomstige transnationale rechtszaken tegen de moedermaatschappijen van multinationals.

  • Ook zal de rechter beslissen over het verzoek van Milieudefensie om inzage te krijgen in interne bedrijfsdocumenten van Shell. Mogelijk bevatten deze aanvullend bewijs voor Shell's nalatigheid bij het ontstaan van olielekkages.

Na de uitspraak van het gerechtshof staat zowel voor Shell als voor Milieudefensie en de Nigeriaanse boeren nog de gang naar de Hoge Raad open.

Steun de Klimaatzaak tegen Shell

Nieuwe olie- en gasvelden aanboren is niet nodig. In deze zaak eisen we daarom dat Shell hiermee stopt. Want de wetenschap is glashelder: voor het klimaat is elk nieuw veld er 1 te veel. Toch kiest Shell ervoor om door te gaan. Daarom stappen wij naar de rechter. Help jij ook mee?

Loading...