Wist je dat Nederlandse banken, verzekeraars en pensioenfondsen jouw geld steken in producten die bijdragen aan ontbossing? Sterker nog; zij doen dit het meest van heel Europa! Dat blijkt uit nieuw onderzoek van Milieudefensie.
Nederlandse banken, verzekeraars en pensioenfondsen geven geld aan bedrijven die handelen in producten met een hoog risico op ontbossing. Denk aan palmolie en soja. Het gaat om miljarden euros. Hiervoor wordt vaak én veel ontbost in landen als Brazilië en Indonesië.
Wij starten een nieuwe Klimaatzaak tegen Shell. We willen dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden. Want voor het klimaat is elk nieuw veld er 1 te veel. En jij kan meedoen. Laat zien dat ook jij onze nieuwe rechtszaak steunt en word supporter.