De klimaatcrisis is nauw verbonden met genderongelijkheid. Samen met andere maatschappelijke organisaties vragen we de Nederlandse overheid om gendergelijkheid en vrouwenrechten centraal te stellen in het klimaatbeleid.
Vrouwen, mensen uit de LHBTIQ+-gemeenschap en andere gemarginaliseerde groepen worden extra hard geraakt door gevaarlijke klimaatverandering. En dat terwijl zij een belangrijke rol spelen bij het behoud van biodiversiteit, herstel van ecosystemen en klimaatoplossingen.
Het is dus belangrijk dat het overheidsbeleid gelijke rechten waarborgt en de ongelijkheid doorbreekt. In het document doen we onder meer deze 3 aanbevelingen:
Lees het document dat we maakten met ActionAid, Both ENDS, CARE, Simavi, Women Engage for a Common Future en WO=MEN Dutch Gender Platform.
Shell wil boren naar gas onder de Waddenzee, bij het Friese Ternaard. En niet alleen daar, wereldwijd heeft het bedrijf nog 700 nieuwe olie- en gasvelden in zijn bezit. Voor het klimaat is elk nieuw veld er 1 te veel. Laat de Wadden niet zakken. Steun onze nieuwe rechtszaak tegen Shell. Teken nu!